Otázky a odpovede

 

1) Ako získam cenu?

Na to, aby sme Vám vedeli stanoviť cenu, potrebujeme, aby ste nám zaslali Vaše grafické súbory pripravené pre prácu s laserom a zaslané špecifikácie Vášho projektu. Stránka Zadať dopyt detailne popisuje šesť jednoduchých základných informácii, ktoré od Vás potrebujeme.

Váš projekt naceňujeme predpokladným časom, ktorý bude potrebný na zhotovenie Vášho projektu vrátane nastavenia grafiky, laserového rezania a gravírovania. V niektorých prípadoch potrebujeme upraviť Vašu grafiku a prediskutovať Váš nápad tak, aby bol pripravený pre prácu s laserom. V neposlednom rade tu zaváži aj vybraný materiál. Ten istý grafický súbor bude trvať vyrobiť rôzne dlho pri gravírovaní alebo rezaní rôznych materiálov.

Pre zjednodušenie, skutočne potrebujeme niečo, od čoho sa môžme odvíjať pri naceňovaní. V ideálnom prípade je to súbor vhodný na laserovú výrobu, ideálne vytvorený vo vektoroch. Pozrite si návod ako zostaviť vektorový súbor na laserové rezanie a gravírovanie. Z informácií, ktoré nám poskytnete Vám budeme vedieť povedať ako dlho bude trvať vyhotovenie Vášho projektu, rozsah požadovaného materiálu, a tým získate cenu.

2) Môžete mi povedať cenu na základe popisu projektu cez telefón?

Bohužiaľ, nedokážeme Vám stanoviť cenu na základe telefonického hovoru z vyššie uvedených dôvodov. Potrebujeme, aby ste nám zaslali dáta, od ktorých môžme cenu odvíjať.

3) Ako veľkú plochu a predmet viete rezať alebo gravírovať?

Maximálna veľkosť rezacej a gravírovacej plochy je 725x430mm. Stroj je možné jednostranne otvoriť z čelnej strany, čím je možné zčasti gravírovať alebo rezať aj väčší materiál ako 430mm. Maximálna výška gravírovaného predmetu je 200mm, pričom maximálna výška sklenených materiálov je 187mm. Maximálna hrúbka materiálu pri rezaní sa líši a závisí od typu konkrétneho materiálu.

4) Materiály, ktoré máte v galérii, máte skladom?

Nie všetky. Skladom držíme najpoužívanejšie druhy a hrúbky materiálov. Menej často používané materiály Vám vieme objednať od našich dodávateľov a vedia byť doručené za veľmi krátku dobu.  

5) Môžem si zabezpečiť vlastný materiál?

Áno, samozrejme. Môžete nám doručiť Váš materiál alebo predmet, ktorý Vám následne pogravírujeme alebo vyrežeme. Nie každý materiál je vhodný na prácu s laserom. Dajte nám prosím vedieť typ materiálu, resp. jeho zloženie (najmä pri plastoch) a potvrdíme Vám, čím s ním môžeme pracovať. Ak máte materiál, s ktorým sme ešte neprišli do kontaktu, budeme od Vás požadovať malú vzorku na nastavenie parametrov stroja pre optimálne rezanie a gravírovanie. Jediný materiál, s ktorým nepracujeme je PVC (polyvinyl chlorid) a iné plasty obsahujúce chloridy, pretože jeho odparovaním sa stroj ničí. 

6) Môžem dostať vzorku?

Vieme Vám zaslať vzorku materiálu, ktorá bude rezaná alebo gravírovaná, aby ste videli, čo všetko sa dá s daným materiálom dosiahnuť. Vzorku z Vášho vlastného projektu Vám vieme vyhotoviť pri väčšom objeme výroby, aby ste videli ako bude Váš produkt vyzerať. Za vyhotovenie vlastnej vzorky je potrebné rátať s cenou aj za jednorazové nastavenie stroja.

7) Môžete rezať kovy?

Na našich CO2 laseroch kovy rezať bohužiaľ nevieme, avšak vieme ich gravírovať. Taktiež vieme gravírovať aj rezať špeciálne plasty vzhľadovo s kovovým povrchom. 

8) Potrebujem prediskutovať detaily môjho projektu osobne, je možné sa s vami stretnúť?

Samozrejme môžete. Keďže naše výrobné štúdio je počas prevádzky pomerne hlučné miesto, prosíme o dohodnutie si termínu a miesta stretnutia vopred. Stačí, keď nám napíšete alebo zavoláte a vieme si dohodnúť konkrétne miesto a čas. 

9) Ako dlho trvá výroba môjho projektu?

Pokiaľ je maeriál skladom, bežná doba výroby väčšiny projektov je 3-4 dni od odsúhlasenia grafiky a potvrdenia objednávky. Pri väčších objemoch výroby sa vždy snažíme dodržať Váš termín. K dispozícii je aj urgentná výroba (do 24 hodín), ktorá je možná za prémiovú cenu, keďže uprednostňujeme Váš projekt pred ostatnými. V tomto prípade je potrebné, aby dodaný grafický súbor bol presne zostavený na laserové gravírovanie alebo rezanie. 

10) Koľko stojí doručenie?

Cena za doručenie závisí od veľkosti a váhy Vášho projektu. Hotové výrobky Vám zasielame doporučene Slovenskou poštou (od 1,80€) alebo kuriérom (od 5,00€). Taktiež je možné si dohodnúť osobné vyzdvihnutie. Pokiaľ máte preferovaný spôsob doručenia, prosím dajte nám vedieť. Vždy Vás informujeme, keď je Váš projekt vyrobený.

11) Ako potvrdím objednávku?

Akonáhle ste spokojný s cenou, potrebujeme od Vás potvrdenie emailom (ako odpoveď na našu ponuku), že s danými podmienkami súhlasíte. Potvrdenie objednávky nemôžeme akceptovať len na základe telefonátu. Prosím berte do úvahy, že akonáhle nám pošlete potvrdenie emailom, je Vaša objednávka braná ako záväzná.

12) Ako zaplatím?

Náš preferovaný typ platby je na faktúru, prevodom na účet.  Pri väčších projektoch, kedy objednávame materiál špeciálne pre Vás je možné, že budeme požadovať zálohu. Taktiež je možné uskutočniť platbu cez Paypal. Platba v hotovosti nie je možná.