Ako #začať

Chcete sa dozvedieť viac o základných princípoch práce s CO2 laserom a použitím reálnych príkladov? Tento základný proces môže byť uplatnený rôznymi spôsobmi pri výrobe rozličných vecí. Pozrite sa na to bližšie, môžete tu nájsť zaujímavé informácie.

Značenie kovov

Značenie kovov je ďalšia metóda, ktorá sa odvíja od základného procesu laserového gravírovania rastrov. Pri práci s kovmi sa na povrch materiálu nanáša špeciálna chemická hmota, ktorá zabezpečí trvalé čierne značenie. Nie je možné docieliť hĺbku v povrchu materiálu. Najčastejšie je tento process používaný na značenie kovov, avšak uplatňuje sa aj pri materiáloch ako je keramika, mramor a kameň.


1. Je to len o Vašej grafike

Pošlite nám Vašu grafiku. Rovnako ako laserové gravírovanie aj proces značenia používa vyplnené vektrové objekty a obrázky v čiernej, RGB: 0,0,0. Je potrebné sa uistiť, že v grafike nie je žiaden iný odtieň šedej.

 


2. Čas na aplikáciu značiacej hmoty

Na povrch Vášho materiálu nanesieme značiacu hmotu. Akonáhle sa laserový lúč dostane do kontaktu s hmotou, gravírované miesta sa ohrejú na vysokú teplotu, čo reaguje s povrchom a zafarbuje ho načierno.

 


3. Váš projekt sa spustí rovnako ako gravírovanie rastrov

Stroj sa posúva pozdĺž Vašej grafiky nadol a označuje daný materiál. Keď laser ukončí svoju prácu, zvyšnú hmotu umyjeme z povrchu materiálu, čím odhalíme čistý kovový povrch s trvácnym čierným značením.