Ako #začať

Chcete sa dozvedieť viac o základných princípoch práce s CO2 laserom a použitím reálnych príkladov? Tento základný proces môže byť uplatnený rôznymi spôsobmi pri výrobe rozličných vecí. Pozrite sa na to bližšie, môžete tu nájsť zaujímavé informácie.

3D gravírovanie

3D gravírovanie je fantastický process, ktorý skutočne posúva hranice laserovej technológie. Funguje to na rovnakom princípe ako laserové gravírovanie, avšak pri 3D gravírovaní laser prispôsobuje silu svetelného lúča podľa tónov šedej v grafike (svetlé a tmavé odtiene). Čierne odtiene používajú maximálnu silu lúča, biele plochy zostávajú nepogravírované. Všetkým ostatným odtieňom šedej je priradené príslušné množstvo sily, čím sa docieľuje 3D efekt.


1. Príprava pre 3D gravírovanie

Vaša grafika je kľúčová. Návrh grafiky pre správne nastavenie tohto procesu zvyčajne trvá dlhšie, pretože musí obsahovať množstvo odtieňov šedej. Rovnako ako laserové gravírovanie aj 3D gravírovanie používa vyplnené vektorové objekty alebo obrázky v odtieňoch šedej.


2. Nastavenie stroja pre Váš projekt

Stroj nastavíme pre Vami vybraný konkrétny materál. 3D gravírovanie nie je vhodné pre všetky materiály. Týmto procesom sa zvyčajne dobre vygravírujú horľavé materiály akým je napríklad drevo.

 


3. Vyhotovenie Vášho projektu

Laser pracuje postupne pozdĺž obrázku a odhaľuje jemný 3D efekt. Väčšinou púšťame Váš projekt viackrát po sebe, čo zvyšuje kvalitu 3D efektu. Je možné, že povrch materiálu bude potrebné trochu vyčistiť od nečistôt, predovšetkým pri dreve.