Variabilita dreva

Rezanie dreva Obrazy z vlastnej fotky
Gravírovanie dreva Drevené vizitky
Rezanie korku Drevené knihy
Gravírovanie korku Darčekové krabice
Prototypy a modely Blahoželania
Prezentačné stojany Drevené šperky
Drevené plakety a ocenenia Vianočné ozdoby
Manžetové gombíky a motýliky Predmety do domácnosti

 

 

Nekonečná využiteľnosť dreva
Obrovskú variabilitu vieme dosiahnuť gravírovaním a rezaním rôznych druhov a hrúbok drevených materiálov. Rezaním vzniká čistý rez a presné hrany a dajú sa vyrezať a vygravírovať aj veľmi malé a jemné detaily. Je možné pracovať s prírodným drevom, ako aj s drevom s dodatočnou povrchovou úpravou. Vhodné drevené materiály sú rôzne druhy mäkkého a tvrdého dreva, rôzne preglejky s prírodným alebo laminovaným povrchom, MDF, dyha a iné.

Drevo je možné rezať aj gravírovať. Gravírovaný povrch je štandardne tmavší ako samotné drevo, čo je spôsobené reakciou na teplo a obhoretím materiálu. Výsledkom je tmavohnedá hrana, ktorá vzniká porezaní. Gravírované drevo je určené najmä do interiéru, keďže v exteriéri pod vplyvom dažďov bledne, čím sa jemne stráca kontrast, avšak viditeľný 3D efekt po gravírovaní ostáva. 

Pomocou rezania dreva je možné vytvárať modely, prototypy, stojany, drevené vizitky, drevené blahoželania a pozdravy a iné. Gravírovaním dreva sa vyrábajú drevené fotoobrazy, popisovanie a branding rôznych darčekových a reklamných predmetov akými sú darčekové drevené krabice, ďakovné tabule a plakety, ďalej gravírované drevené varešky alebo dosky na krájanie, drevené manžetové gombíky, náušnice alebo motýliky a rôzne iné.